Comprex

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • +420 566 520 551
 • +420 605 207 783

Vodící elementy

- Vodící elementy s evropskou normou (EN)

- Jsou specifikovány Evropským výborem pro normalizaci (CEN) a platí pro všechny země v rámci Evropské unie a dalších evropských zemí, které ji přijaly. Tyto normy mají obecnou platnost a slouží k zajištění shody výrobků a jejich interoperability na evropském trhu. Evropské normy pro vodící prvky stanovují technické požadavky, měřítka, testovací metody a další specifikace, které mají být dodržovány při výrobě a používání těchto prvků.

- Vodící elementy s francouzskou normou (AFNOR)

- Jsou vydané francouzským normalizačním orgánem (AFNOR) a mají převážně platnost v rámci Francie. Tyto normy mohou být přijaty a používány také v jiných zemích, ale mají obvykle omezenější rozsah platnosti než evropské normy. Francouzské normy pro vodící prvky stanovují specifické požadavky a normativní dokumentaci, které jsou uplatňovány v rámci francouzského trhu.

Největší rozdíl mezi vodícími elementy s evropskou normou a vodícími elementy s francouzskou normou spočívá v jejich rozměrech a technických specifikacích. Evropské normy obvykle stanovují širší rozsah rozměrů a variant, které jsou akceptovány a používány v různých zemích Evropské unie. Naopak, francouzské normy se často zaměřují na specifické rozměry a parametry, které jsou přesněji upraveny pro potřeby francouzského trhu. Při výběru vodících prvků je proto důležité zohlednit požadované rozměry a specifikace a přizpůsobit je normě, která je nejvíce relevantní pro konkrétní použití.

 • Tisíce položek
  ihned k odběru
 • Široký výběr
  sortimentu
 • Odborné poradenství
  zákazníkům
COMPREX CZ s.r.o.
ul. K Novému nádraží 2256
594 01 Velké Meziříčí
Česká republika
Nahoru